Європейський Союз виступив із закликом дозволити завдавати удари по Росії за допомогою далекобійних систем озброєння: яку резолюцію ухвалили - Новини bigmir)net
Україна потребує зняття наявних обмежень, щоб повністю скористатися своїм правом на самооборону та уникнути вразливості перед нападами на своє населення та інфраструктуру.
Члени Європейського парламенту звернулися до держав-членів Європейського союзу з вимогою скасувати заборони на використання західної військової техніки Україною для здійснення нападів на російську територію. Вони висловили свою підтримку відповідній резолюції. Цю інформацію оприлюднив Європарламент.
За результатами голосування:
Згідно з цією резолюцією, Україні необхідно усунути існуючі обмеження, щоб повністю реалізувати своє право на самооборону та зменшити вразливість перед агресією щодо свого населення та інфраструктури. У парламенті також підкреслили, що нестача боєприпасів і зброї, а також обмеження на їх використання можуть загрожувати зусиллям, які вже були зроблені для забезпечення підтримки. Депутати знову закликали Європейський Союз дотриматися обіцянки 2023 року щодо постачання 1 мільйона боєприпасів, а також прискорити поставки озброєння, систем протиповітряної оборони (ППО) та крилатих ракет Taurus.
Читайте також: Євросоюз відповів на погрози Путіна про пряму участь Європи у війні
"Вони (депутати, - ред.) також підтверджують свою позицію, що всі країни ЄС та союзники по НАТО повинні колективно та індивідуально взяти на себе зобов'язання витрачати не менше 0,25% свого ВВП щорічно на військову допомогу Україні", - повідомляється на сайті Європарламенту.
Варто зазначити, що резолюція наполягає на продовженні санкційного тиску на Росію, Білорусь та треті країни, які надають військову допомогу РФ. Особлива увага приділяється необхідності посилення санкцій проти Ірану та Північної Кореї, а також китайських компаній, які беруть участь в обході обмежень.
Нагадуємо, що Європейський Союз прагне контролювати транспортування військової продукції до Росії через посередників. Санкційні заходи ЄС, введені з 2022 року, не є універсальним рішенням, оскільки багато компаній знаходять способи обійти ці заборони, постачаючи в Росію товари, що можуть використовуватися в різних цілях.