Європейський Союз вирішив призупинити високорівневі переговори з урядовими представниками Грузії.
У Європейському Союзі було вирішено призупинити переговори з урядовими представниками Грузії. Це стало реакцією на антиєвропейські дії та висловлювання правлячої партії "Грузинська мрія".
Цю інформацію озвучив посол Європейського Союзу в Грузії Павло Герчинський, повідомляє Цензор.НЕТ, посилаючись на "Эхо Кавказа".
Він зазначив, що у червні 2024 року відбулася внутрішня дискусія серед країн-членів ЄС щодо того, яким чином слід взаємодіяти з грузинською владою, яку організація вважає недружньою до Європейського Союзу.
"Крім того, ми обговорили, як нам слід підходити до антизахідного та антиєвропейського наративу, пропаганди та теорій змови, і вирішили не мати жодних контактів на високому рівні з нинішнім урядом Грузії. Саме тому за останні місяці не було ні візитів на високому рівні до Грузії, ні зустрічей на високому рівні з представниками грузинської влади у Брюсселі", - додав дипломат.
Одночасно, посол підкреслив, що Європейський Союз відкритий до співпраці з урядами, які прагнуть до вступу в ЄС.
"Якщо Грузія перетвориться на однопартійну державу, в якій політична опозиція буде заборонена, а громадянське суспільство вимушене шукати роботу за межами країни, якщо основні права людини, а також права меншин не отримають належного захисту, то Грузія не матиме можливості стати частиною Європейського Союзу - ні сьогодні, ні в найближчому майбутньому", - зазначив Герчинський.
Посол додав, що ЄС ґрунтується на певних цінностях, які "не є предметом переговорів" - це свобода, демократія, верховенство закону та права меншин.
"Ми щиро сподіваємось, що на виборах 26 жовтня грузинський народ обере новий уряд, який буде вірним цим цінностям", - підсумував він.
14 травня парламент Грузії в остаточному третьому читанні ухвалив законопроект "Про прозорість іноземного впливу". У столиці країни, Тбілісі, відбулися великі акції протесту проти цього рішення. За інформацією медіа, Європейський Союз може призупинити заявку Грузії на вступ, якщо закон про "іноземних агентів" набере чинності. НАТО також застерегло грузинську владу, що прийняття цього суперечливого закону суперечить її західному курсу та планам щодо членства в Альянсі. У Білому домі підкреслили, що закон про "іноземних агентів" віддалить Грузію від європейських і натівських цінностей.
18 травня президент Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето на законопроект "Про прозорість іноземного впливу", який був прийнятий парламентом.