Європейський Союз ініціював судовий розгляд проти платформи Temu через продаж заборонених товарів.

Про це повідомляє The Guardian, передає Укрінформ.

В Європейській комісії висловили стурбованість щодо того, що платформа, що належить PDD Holdings, може порушувати новий законодавчий акт про цифрові послуги (DSA), який регулює діяльність технологічних компаній. Серед основних занепокоєнь - недостатня ефективність систем платформи у боротьбі з повторною появою недобросовісних продавців, чия продукція іноді знову з'являється всього через кілька днів після видалення, а також проблеми з продажем підроблених товарів.

Високопосадовець Європейської комісії повідомив, що занепокоєння щодо реалізації підроблених товарів, включаючи фармацевтичні засоби, косметику та іграшки, висловлювали численні державні інституції в різних країнах Європи, зокрема в Німеччині, Данії та Ірландії, де розміщено головний офіс компанії в ЄС.

"Ми зібрали значну кількість даних від різних державних структур, проте існують обґрунтовані сумніви щодо того, що вживаються достатні та ефективні заходи для справжнього запобігання розповсюдженню контрафактної продукції", - підкреслили вони.

Комісія виявила стурбованість щодо агресивних методів продажу на платформі з "дизайном, що створює залежність", які використовують "ігрові винагороди".

Якщо буде доведено, що компанія не дотрималася вимог DSA, вона може зіткнутися з серйозними фінансовими санкціями. В Європейській комісії наголошують, що наразі це лише припущення, і розслідування має на меті з'ясувати, чи є це питання загальною системною проблемою.

Претензії щодо Temu були подані європейською споживчою спільнотою, яка стверджує, що компанія не дотримується вимог DSA, оскільки не надає користувачам необхідні дані про продавців, які використовують її платформи.

З моменту свого старту в квітні минулого року, цей сервіс стрімко завоював популярність на європейському ринку, реалізуючи широкий асортимент товарів — від косметичних засобів до одягу, а також меблів і електроніки — безпосередньо з Китаю. Наразі його аудиторія налічує близько 100 мільйонів активних користувачів.

Як повідомляє Укрінформ, уряд Індонезії звернувся до компаній Apple та Alphabet, яка є власником Google, з проханням заблокувати доступ до китайської платформи електронної комерції Temu у своїх магазинах додатків, щоб не дозволити її завантаження на території країни для захисту місцевого бізнесу.

Related posts