Європейський Союз планує вести переговори з командою Трампа, щоб запобігти виникненню торговельного конфлікту з США.

Представники Європейського Союзу сигналізують про готовність до термінових переговорів з новою адміністрацією Дональда Трампа, прагнучи зменшити ризики виникнення торгової війни.

Дональд Трамп у ході своєї виборчої кампанії висловлював намір ввести мита на імпортні товари в США з метою захисту національних виробників.

В ЗМІ висловлюються думки про те, що може бути введено мито у розмірі 10% або 20% на всі імпортовані до США товари. В деяких випадках, особливо стосовно продукції з Китаю, ці тарифи можуть бути ще вищими, щоб вирішити питання американського торгового дефіциту.

"У найближчі тижні ми будемо працювати над тим, щоб переконати американську сторону уникнути торговельної війни", - заявив на слуханнях у Європейському парламенті колишній міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне, який готується обійняти посаду віцепрезидента Європейської комісії з промислової стратегії.

Нещодавно високопосадовці Європейського Союзу значно активізували свою риторику щодо того, що вони вважають неконкурентоспроможною поведінкою з боку Китаю. Водночас, вони підкреслюють наявність спільних інтересів із США.

Однак деякі європейські лідери прямо висловлюють свої занепокоєння, стверджуючи, що тарифи США можуть негативно вплинути на економіку Європи.

Голова Банку Франції, Франсуа Вільруа де Ґало, який також є членом ради Європейського центрального банку, висловився 13 листопада про те, що введення мит призведе до зростання роздрібних цін для споживачів.

"Ця програма може спричинити новий сплеск інфляції в Сполучених Штатах. Вона також може призвести до незначного уповільнення економічного розвитку в різних куточках світу. Поки що не зрозуміло, чи найбільше це відчувалося б у США, Китаї чи Європі", - зазначив французький банкір в інтерв'ю радіо France Inter, повідомляє Reuters.

На думку де Ґало, "протекціонізм майже завжди означає зменшення купівельної спроможності споживачів".

Його колега, голова німецького Бундесбанку Йоахім Наґель, в інтерв'ю газеті Die Zeit погодився з похмурими передбаченнями. За його словами, наслідки мит були б відчутними в Німеччині, яка зараз не показує жодного економічного зростання.

"У випадку, якщо тарифи стануть реальністю, існує ризик, що ми можемо опинитися на негативній позначці", - попередив Наґель.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що тематику торгівлі вона підняла під час свого першого телефонного спілкування з Дональдом Трампом, коли вітала його з обранням на новий термін президентства 6 листопада.

Фон дер Ляєн зараз зокрема наголошує, що Європа є важливим покупцем американського газу і може збільшити обсяги імпорту, далі зменшуючи закупівлі енергоносіїв з Росії.

"Ми все ще отримуємо багато ЗПГ з Росії, чому б не замінити його американським ЗПГ, який дешевший для нас і знижує ціни на енергетику", - сказала вона у п'ятницю у розмові з журналістами.

Related posts