Єреван під контролем Москви. ЗМІ стверджують, що "переорієнтація" Вірменії в бік Заходу – неможлива.
У Єревані, столиці Вірменії, яка нібито намагається зосередитися на співпраці із Західними країнами, 1 жовтня відбулося засідання Євразійського економічного союзу (ЄАЕС), що очолюється Росією і є аналогом Європейського Союзу. Голову російського уряду Михайла Мішустіна особисто зустрів прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, який прибув до столиці для участі в цій зустрічі, повідомляє Telegraf.
Раніше, 14 вересня стало відомо про відновлення військових поставок: Москва поставила до Єревану ракети для РСЗВ "Смерч".
Економічна ситуація, енергетичні ресурси, продовольча та транспортна безпека Вірменії також підпорядковані впливу Кремля.
Державна компанія "Газпром" з Росії є єдиним постачальником газу в регіоні. Її дочірня структура "Газпром Вірменія" контролює всю газорозподільну мережу країни. Газ, що імпортується з Росії, коштує $165 за 1000 м³. У разі припинення співпраці ціна на газ для Єревану може зрости до $400, що майже втричі перевищить поточну вартість. Вірменія забезпечує лише одну третину своїх енергетичних потреб за рахунок внутрішніх джерел. Виробництво електричної енергії в країні відбувається через атомні електростанції та гідроелектростанції.
Виробництво електроенергії тут здійснюється також за рахунок АЕС та ГЕС. Вірменська АЕС забезпечує понад 30% всієї електроенергії, що виробляється в країні. Її управлінням та обслуговуванням займається Rosatom. Уран теж із РФ.
Комплекс, до якого входить 8 ГЕС із загальною потужністю 561,4 МВт -- Севано-Разданський каскад -- з 2003 знаходиться у власності ЗАТ "Міжнародна енергетична корпорація" (власник -- група компаній з РФ "Ташир").
Також Вірменія здійснює закупівлі зернових у Російській Федерації. У 2023 році 99,9% всього імпорту пшениці, борошна та кукурудзи походить з РФ. Крім того, 98% олії, що споживається в країні, також імпортується з Росії.
"Південно-Кавказька залізниця" є дочірньою компанією ВАТ "Російські залізниці".
У 2022 товарообіг між РФ та Вірменією зріс на 77% і досяг $4,1 млрд. У 2023 -- $7,3 млрд. У 2024 товарообіг між країнами може становити вже $16 млрд. Все перераховане доводить, що Вірменія -- васал РФ, без якого існування республіки неможливо. Остаточний розрив відносин із Росією обіцяє крах у Вірменії.