Експосол Гербст: "Путін проник у свідомість Байдена" своїми ядерними загрозами.
Протягом останнього часу президент США Джо Байден та його команда виявляють брак лідерства і рішучості в забезпеченні Україні потрібної допомоги.
Цю інформацію в коментарі для Укрінформу озвучив Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Atlantic Council та колишній посол США в Україні в період з 2003 по 2006 рік, повідомляє UAINFO.org.
Дипломат вражений незвичною поведінкою Байдена, який, здавалося, прагнув би завершити свою каденцію "з відчутним акцентом на зовнішньополітичне лідерство".
Досліджуйте також: Україна прагне отримати запрошення до НАТО, поки Джо Байден залишається президентом, - заявив посол.
"Виглядає на те, що Байден перебуває в стані апатії. Слабкість та обережність, які ми спостерігали в його уряді, на сьогоднішній день, здається, значно посилилися за останні кілька місяців з причин, які поки що не піддаються поясненню", - зазначив Гербст.
Експосол не очікує якихось кардинальних кроків з боку Байдена протягом 3 місяців, які залишаються йому в Білому домі. Тим часом експерти, зокрема, з Atlantic Council, висували всілякі ідеї, як-от дозволити Україні нарешті застосовувати ракети ATACMS проти російських військових цілей на території РФ, наполягали на виділенні додаткового пакета допомоги для України вже після виборів у період до інавгурації, пропонували надсилати більш досконалу зброю, як от JASSM, перелічив Гербст.
Читайте також: Байден прибув до Німеччини для перемовин про Україну та Близький Схід: з'явилися подробиці
"Усі ці дії можна реалізувати без зусиль. Якщо він бажає залишити свій слід в історії, будучи слабшим, ніж раніше, це лише його рішення... Як американець, я відчуваю сором і глибоке розчарування", - зауважив посол, натякаючи на те, що "Путін зміг вплинути на думки Байдена" своїми ядерними застереженнями.
Гербст також вважає, що нинішнє керівництво Німеччини не демонструє достатньої сили.
"Дві адміністрації - в США і в ФРН - посилили слабкості одна одної. Прикра ситуація", - констатував посол, зазначивши, що Путін якраз і розраховує на слабкість США, ФРН і Заходу загалом.