Експорт сільськогосподарської продукції з України зріс на 25% з початку року | УНН
З початку 2024 року експорт агропродукції з України зріс на понад чверть, основною причиною зростання стало відновлення морських перевезень, через які здійснюється 89% експорту. Про це УНН пише з посиланням на Державну митну службу.
Деталі
Протягом перших дев'яти місяців 2024 року Україна зафіксувала значне зростання експорту аграрних товарів, яке склало більше ніж 25%. Обсяги експорту збільшилися на 9,9 мільйона тонн, а загальна вартість поставок зросла на 1,4 мільярда доларів США.
Усього за три квартали 2024 року Україна експортувала 48,9 млн тонн агропродукції на суму 10,5 млрд доларів США. Основним фактором зростання стало відновлення морських перевезень, завдяки чому на сьогодні 89% усього обсягу агроекспорту здійснюється морським транспортом. На суходолі перевагу віддають залізничним перевезенням, тоді як лише 2% експортується автомобільним транспортом.
Основною категорією в українському експорті аграрної продукції залишаються зернові культури, які за період дев'яти місяців були експортовані в обсязі 42,3 млн тонн на загальну суму 7,1 млрд доларів США. Важливу роль у структурі експорту також відіграють насіння та плоди олійних культур, обсяг яких становив 5 млн тонн, а вартість досягла 2,2 млрд доларів.
Імпорт сільськогосподарської продукції має свої унікальні характеристики. Близько 80% усіх імпортних поставок в Україну проводиться автомобільним транспортом, приблизно 18% – морським шляхом, а лише близько 2% – залізницею. Це зумовлено, головним чином, постачанням з країн Європи.
В Україні було імпортовано близько 978,8 тисяч тонн агропродовольства на загальну суму 1,7 мільярда доларів США. Практично половину цього показника складають їстівні плоди та горіхи, які становлять 468 тисяч тонн на 563,8 мільйона доларів США.
Серед інших важливих категорій варто виділити овочі, обсяг яких становить 194,2 тисячі тонн і оцінюється в 246,6 мільйона доларів США. Також варто зазначити насіння олійних культур, вартість якого досягла 346,5 мільйона доларів США при обсязі 50,2 тисячі тонн.
Нагадаємо
У вересні цього року Україна відновила експорт електричної енергії після 140 днів перерви, в той час як імпорт зменшився на 7%.