Експерти визначили ключових інвесторів, які підтримують економіку України в умовах війни.

Згідно з аналізом, виконаним редакцією NV, протягом останніх 2,5 років 50 найбільших інвесторів інвестували в економіку України понад 224 мільярди гривень. При цьому лідерами рейтингу виявилися виключно українські компанії: ДТЕК, "Метінвест" Ріната Ахметова та агрокомпанія МХП.

Цю інформацію надає MigNews, посилаючись на аналітичну групу NV.

Три найзначніші інвестори: основні учасники економічного життя України.

ДТЕК та "Метінвест" Ріната Ахметова, а також МХП увійшли до трійки лідерів серед компаній, що найбільше інвестували в українську економіку. За даними видання, група "Метінвест" залишається одним із найактивніших інвесторів, з 24 лютого 2022 року вклавши понад 28,1 мільярда гривень у капітальні витрати, враховуючи спільні підприємства.

Ключові сфери інвестування компанії "Метінвест"

Протягом 2022-2023 років компанія "Метінвест" активно вкладала кошти в удосконалення своїх ключових виробничих потужностей. Зокрема, інвестиції були направлені на запуск нових лав для видобутку коксівного вугілля в Покровській вугільній групі, проведення ремонту коксових батарей для забезпечення безперебійної роботи на "Каметсталі", модернізацію доменних печей на "Запоріжсталі" та "Каметсталі", а також на капітальний ремонт прокатних станів на "Запоріжсталі".

"Металургійна галузь, разом із компанією 'Метінвест', продовжує залишатися основою української економіки. Наша діяльність охоплює виробництво сталі, необхідної для відновлення інфраструктури, а також постачання продукції для Збройних Сил України і експорт українських товарів на міжнародні ринки. Це не лише забезпечує надходження валютних коштів, але й дозволяє сплачувати значні податки та вимагає постійних інвестицій в наші активи, які здійснюються без перерви з початку війни", - зазначив Юрій Риженков, генеральний директор 'Групи Метінвест'.

Методологія формування рейтингу

Для складання рейтингу експерти редакції NV звернулися до понад 160 великих компаній з проханням надати дані щодо розміру капітальних інвестицій в українські активи та суми угод з купівлі активів в Україні за останні два з половиною роки.

Рейтинг включає 50 компаній, які ранжовані за обсягами інвестицій у гривнях. Варто зазначити, що до рейтингу не були включені дані державних компаній та тих приватних бізнесів, власникам яких пред'явлено обвинувачення в Україні.

Експерти також поділилися інформацією про те, яким чином глобальне потепління позначиться на економічному становищі в Україні.

Related posts