Експерт розкрив причини, чому F-16 виявилися невідповідними для України.
Експерт наголосив, що на підготовку екіпажей українських F-16 було виділено дуже мало часу.
Винищувачі F-16, які нещодавно отримала Україна від союзників, стали розчаруванням.
Таку думку висловив військовий експерт та офіцер британської військової розвідки у відставці Френк Ледвідж в інтерв'ю NV.
За його словами, Україна, імовірно, має чотири-п'ять чинних F-16 із загальної кількості 12, що є нормою.
"Не секрет, що F-16 викликали розчарування. Як я неодноразово підкреслював, їхня присутність навряд чи суттєво вплине на ситуацію", - зазначив Ледвідж.
Він зазначив, що відразу після отримання F-16 сталася аварія.
Ледвідж зазначив, що, ймовірно, лише обмежене коло осіб у ВПС США та представники ВПС України мають інформацію про причини, через які Україна втратила свої F-16.
"Незалежно від того, чи стався збиття літака внаслідок атаки ракетою Patriot, чи через помилку пілота, очевидно, що існує серйозна проблема у взаємодії між наземними і повітряними силами, а також в підготовці як пілотів, так і наземного персоналу. Адже функціонування систем на борту літака безпосередньо залежить від роботи наземного екіпажу, так само, як і від самого пілота," - зазначив військовий аналітик.
Він додав, на підготовку екіпажей українських F-16 було виділено дуже мало часу.
Будь-який спеціаліст з цих винищувачів підтвердить, що неможливо просто замовити 100 літаків і негайно запустити їх у роботу. Щоб досягти рівня готовності, як у ВПС Великобританії, Нідерландів чи Норвегії, знадобиться від 5 до 10 років. Це пов'язано з необхідністю накопичення значного досвіду, проведення масштабного навчання та інтеграції з іншими системами, як повітряними, так і наземними, -- зазначив Ледвідж.
Раніше стало відомо, що українські Повітряні сили можуть використовувати передані Нідерландами винищувачі F-16 на території Росії.