Експерт вказав на труднощі, що виникають при імпорті електричної енергії з Європейського Союзу.
Цю інформацію передає РБК-Україна, посилаючись на коментар Володимира Омельченка, директора енергетичних програм Центру Разумкова, який виступив в ефірі ТРК "Київ".
За словами експерта, атомна генерація залишається основним джерелом електроенергії в Україні, виробляючи 60% електроенергії. Наразі в країні працює 9 атомних блоків.
Омельченко також підкреслив, що теплові електростанції забезпечують приблизно 10-15% від загального виробництва електроенергії. У літні місяці відновлювальні джерела енергії здатні генерувати від 10 до 20%, але наразі цей показник знизився до менше ніж 10%. Частка гідроелектричних станцій у загальному енергетичному балансі складає приблизно 7%.
Також спеціаліст підкреслив значення збільшення імпорту електричної енергії.
"Завдяки перемовинам України з європейською мережею операторів ENTSO-E, імпорт електроенергії зріс на 400 МВт. Наразі ця квота досягла 2,1 ГВт. Це цілком прийнятно, оскільки відповідає потужності більше ніж двох атомних енергоблоків," - зазначив він.
Одночасно Омельченко висловив занепокоєння щодо можливих труднощів, які можуть виникнути через вплив обмежувальних цін на ринку (прайс-кепів). Експерт звернув увагу на наслідки, які можуть настати, якщо ціни залишаться незмінними.
"Якщо це не реалізувати, виникне ситуація, коли нам знадобиться електрична енергія, щоб уникнути погодинних відключень. І так, електрична енергія буде доступна. Однак ми не зможемо її придбати, адже це виявиться економічно невигідним," - зазначив він.
Аналітикиня з ExPro Electricity Дар'я Орлова раніше підкреслила, що рішення про збільшення максимальних цін на ринку електроенергії може мати позитивний вплив на імпорт електрики з країн Європейського Союзу. Вона зазначила, що якщо не відбудеться жодних регуляторних змін, це може призвести до необхідності залучення дорожчої аварійної допомоги або до введення обмежень для споживачів.