Роздуми не здатні врятувати життя, а "повинно бути" не є конкретною дією. Набирає обертів тиск на адміністрацію Байдена з вимогою дозволити Україні атакувати російські авіабази.

Після російського обстрілу керованими бомбами по Харкову посилюється тиск на адміністрацію Байдена, щоб вона дозволила Україні застосовувати американську далекобійну зброю для ураження російських авіабаз у глибині країни.

У п'ятницю російська керована бомба влучила в житловий будинок та дитячий майданчик у Харкові, спричинивши загибель семи осіб і поранення щонайменше 77, згідно з інформацією від місцевої влади. Внаслідок удару спалахнув 12-поверховий житловий будинок, повідомив міський голова.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що серед загиблих є 14-річна дівчинка. Раніше міський голова Ігор Терехов повідомив у Telegram, що одна дитина загинула на дитячому майданчику.

Численні українські коментатори також повідомили про загибель 18-річної української художниці Вероніки Кожушко, яка у своїй творчості глибоко досліджувала тему сучасної війни Росії проти України та Розстріляного відродження – трагедії молодих митців 1920-1930-х років, знищених радянсько-російським режимом.

Вероніка, художниця з України, з великим захопленням віддавалася творчості українських поетів, багато з яких були вбиті Росією за їхні зусилля у збереженні та розвитку української культури.

30 серпня під час атаки на Харків Росія забрала життя й Вероніки. Їй було всього 18 років.

"Міністерство закордонних справ України у своєму твіті зазначило: 'Зло, яке не карають, завжди повертається'."

Посолка України у США Оксана Маркарова у своєму твіті зазначила, що "ця жахлива реальність панує не лише в мирному Харкові, але й по всій Україні".

Вона закликала зробити все можливе, щоб це зупинити, надавши без зволікань більше зброї Україні та запровадивши більше санкцій проти Росії.

Свої співчуття у п'ятницю висловила послиня США в Україні Бріджит Брінк.

Сьогодні вдень Росія завдала удару по житловому будинку в Харкові за допомогою керованої авіаційної бомби, що призвело до загибелі кількох людей і поранень багатьох, включаючи дітей. Наші думки з жителями Харкова, поки тривають рятувальні операції.

"Росія має понести відповідальність за ці військові злочини," – зазначила американська дипломатка.

На її твіт у суботу відреагував американський генерал у відставці, колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Бен Годжес.

Він різко розкритикував адміністрацію Байдена, сказавши, що це політика адміністрації Байдена призводить до таких результатів.

Американський посол у Києві заявив, що політика Сполучених Штатів дозволяє Росії продовжувати свої дії. Годжес написав у своєму твіті заклик до адміністрації з поясненням, чому ця невдала політика підриває стратегічні інтереси США в Україні.

Гаррі Каспаров, російський політик-опозиціонер, який перебуває в еміграції, висловився з критикою на адресу заяви американської дипломатки, зазначивши, що "думки" не здатні рятувати життя, а "має бути" не є дією.

Гаррі Каспаров у своєму твіті зазначив, що Сполучені Штати можуть врятувати дітей і припинити напади одним словом. Він також закликав Україну використовувати наявну зброю для ударів по аеродромах і пускових майданчиках, які російські терористи використовують для здійснення цих злочинів.

Протягом усього періоду війни Харків зазнавав інтенсивних російських бомбардувань.

Українські урядовці повідомили, що в п'ятницю було здійснено атаку, в якій використано п'ять керованих авіабомб, скинутих з літаків на території Бєлгородської області Росії. Ці бомби, відомі також як "плануючі бомби", мають навігаційну систему, яка допомагає їм точно вражати цілі.

Цю зброю важко перехопити, і вона стала смертоносним знаряддям у війні на сході України в останні місяці.

Після удару в Харкові Зеленський знову закликав західних союзників дозволити Україні використовувати західну зброю великої дальності для нападу на російські військові авіабази.

"Якби наші сили оборони мали можливість знищувати російські військові літаки на їхніх базах, удару можна було б уникнути, - написав Зеленський у Telegram. - Не існує жодних обґрунтованих причин обмежувати обороноздатність України".

Численні європейські політики та аналітики приєдналися до політичного тиску, закликаючи дозволити Україні нейтралізувати ці загрози ще на російській території.

За день до атаки на Харків, литовський міністр закордонних справ Ґабріелус Ландсберґіс в інтерв'ю з представниками преси зазначив, що політика НАТО більш ефективно захищає повітряний простір Росії, ніж України.

"Навіть якщо це звучить як жарт, але ми більше захищаємо російське небо. Російські літаки є більше захищені західними гарантіями, ніж українці. Ми маємо запитати самі себе, чи ми не є частиною цієї проблеми", - сказав литовський дипломат.

Він також додав, що ті ракети Patriot, які були обіцяні Україні у Вашингтоні, ще не були поставлені. За його словами, жодні нові пакети боєприпасів не були поставлені з червня. І це створює занепокоєння для східного флангу НАТО.

"Ми усвідомлюємо, що відсутність необхідної допомоги для українців створює можливість для подальшого просування Путіна", - зазначив Ландсберґіс.

Росія заперечує навмисні напади на цивільне населення. Тисячі людей були вбиті та поранені під час повномасштабного вторгнення Москви в Україну у 2022 році.

У столиці України вважають, що найкращим методом боротьби з такими атаками є знищення російських літаків, а не самих бомб.

Related posts