Дмитро Литвин: У президентському офісі не існує чорного списку українських ЗМІ.

Радник президента поділився інформацією про діяльність комунікаційної команди Офісу Президента, пояснив, як Володимир Зеленський отримує актуальні новини, та охарактеризував його як "основну медіа-фігуру країни".

Радник президента з комунікацій Дмитро Литвин спростував інформацію про існування в Офісі президента чорного списку українських медіа, з якими, нібито, заборонено спілкуватись чиновникам. Цю заяву він озвучив під час інтерв'ю для видання Telegraf.

"Безумовно, ні," -- відповів Литвин, реагуючи на чітке питання журналістів.

Він стверджує, що навпаки, представникам Офісу президента "часто доводиться тиснути на чиновників, аргументувати, доводити, щоб хтось все ж роз'яснив, що є якась проблема, наприклад, щось сталося, і це треба пояснити журналістам. І більше енергії часу йде на те, щоб ці люди хоча б у форматі оффреку, скажімо, зустрілися і поговорили".

Литвин прокоментував, чому чиновники часто уникають спілкування з медіа: "Іноді у них просто немає що сказати, або ж вони вчинили помилку, яку не хочуть обговорювати. Іноді вони опиняються у скрутних ситуаціях або скандалах і намагаються уникнути розмови про це. Тож їм легше заявити, що їм заборонено давати коментарі, ніж відверто спілкуватися з журналістами і пояснювати свої дії".

На запитання щодо його причетності до цієї діяльності Литвин зазначив, що це результат колективних зусиль.

Він знову заперечив, що здійснював тиск на службовців, забороняючи їм контактувати з "Українською правдою", про що повідомлялося в статті "УП".

Розгляньмо інформацію, що була озвучена в "Українській правді". Наприклад, йдеться про те, що я, нібито, телефоную міським головам і заважаю їм спілкуватися з цим виданням. Насправді, я взагалі не маю жодного спілкування з мерами. Немає жодного міського голови, який міг би підтвердити, що я з ним говорив. Варто зазначити, що ані в заяві "УП" про тиск, ані в статті, де згадується роль Литвина, немає згадок про його вплив на мерів. Крім того, "Детектору медіа" не вдалося знайти жодних підтверджень щодо стверджуваної заборони для мерів спілкуватися з цим виданням, про що заявляв радник президента, в інших матеріалах "УП".

На запитання про роботу комунікаційної команди ОП з медіа чи лідерами думок, Литвин відповів, що відповідає на 99% запитів, які до нього надходять. "Якщо ми не можемо сказати щось відкрито, то я хоча б пояснюю контекст, що відбувається, щоб людина розуміла, в чому сенс. [...] Моя особиста думка, що треба давати більше певного контексту, особливо це стосується зовнішньої політики і всіх контактів з партнерами. Багато журналістів з об'єктивних причин не бачать, як відбуваються перемовини, що звучить, що не звучить, і реагують потім в Україні, скажімо, на якісь іноземні медіа. І цей контекст заходить не так, як він є насправді", -- сказав він.

Головною фігурою в комунікаційній команді Офісу президента, за словами Литвина, є Володимир Зеленський: "Він фактично є основним медіа-ресурсом країни. Найголовнішим голосом нації. (...) Уся інформація про Україну, її цілі, бажання та потреби сприймається через те, що говорить президент".

Литвин зазначив, що хоча в Україні останнім часом виступи президента викликають "менше зацікавленості, емоцій та розповсюдження", за межами країни їх сприймають "так, як і планується. Все це ретельно прораховується". Він також підкреслив, що виступи президента "в значній мірі слугують інструментом зовнішньої політики".

Відповідаючи на питання про те, як Зеленський отримує інформацію, Литвин зазначив, що вранці президент ознайомлюється з звітами від різних організацій, а протягом дня його інформують багато людей. Він також підкреслив, що президент "самостійно переглядає новини і читає їх", "цікавиться подіями в соціальних мережах", і, в цілому, до ранку президент уже має уявлення про інформаційну ситуацію та реальний стан справ у країні.

Литвин підкреслив, що Офіс президента не має жодного зв'язку з анонімними телеграм-каналами на кшталт "Джокер".

Нагадаємо, що 15 жовтня Дмитро Литвин у розмові з Liga.net зазначив, що не перешкоджає спікерам у спілкуванні з журналістами "Української правди" та участі в їхніх заходах.

Як зазначало видання "ДМ", 9 жовтня "Українська правда" опублікувала заяву, в якій йдеться про постійний і систематичний тиск, що чинить Офіс президента на редакцію та окремих журналістів "УП". Зокрема, зазначається, що влада перешкоджає спілкуванню спікерів з журналістами "Української правди" та їхній участі в різних заходах.

Вже наступного дня "Українська правда" опублікувала статтю, в якій йдеться про те, що радник президента з комунікацій Дмитро Литвин є представником Офісу президента, який забороняє державним службовцям контактувати з "УП" та виключає редакцію зі списків осіб, запрошених на зустрічі з главою держави.

Журналісти та медійні організації, які беруть участь у Медіаруху, публічно висловили свій категоричний протест проти зростаючих системних спроб тиску на незалежні засоби масової інформації з боку державних представників. Вони закликали президента терміново зупинити втручання державних службовців у роботу медіа, забезпечити прозорість і відкритість державних органів, а також гарантувати медіа вільний доступ до інформації.

Голова парламентського комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин скерував депутатське звернення до Офісу генпрокурора та Нацполіції через заяву "УП" про системний тиск з боку Офісу президента.

Related posts