Дипломатичний удар чи перемога Путіна: які реальні події розгорнулися на саміті в Казані?
Володимир Путін, російський лідер, провів найбільшу міжнародну зустріч за останні 32 місяці з початку повномасштабної агресії проти України, прагнучи продемонструвати світу, що Росія не перебуває в ізоляції. Особливу увагу привернув підсумковий документ саміту БРІКС, де війна в Україні також знайшла своє відображення. У одному з пунктів учасники висловили занепокоєння щодо конфлікту в Україні і підтвердили свою відданість принципам Статуту ООН. Які ж висновки можна зробити з цього саміту? Чи вдалося Росії нав'язати свою інтерпретацію глобального порядку та переконати Захід у своїй невідокремленості? Видання "Коментарі" звернулося до фахівців для аналізу цих питань.
Саміт БРІКС
Екс-дипломат та політичний аналітик, який раніше обіймав посаду заступника командира роти добровольчого формування Бориспільської міської територіальної громади №1, Вадим Трюхан висловив свою думку щодо ситуації:
Експерт наголошує, якщо подивитися ширше на те, що відбулося, треба відзначити декілька суттєвих моментів, як в майбутньому вплинуть на подальший розвиток міжнародної ситуації у світі.
Вадим Трюхан переконаний, що демократичним державам слід зробити висновки з цієї ситуації та вдосконалити свою дипломатичну стратегію, ставлячись до країн на кшталт Росії, Ірану, Китаю та їх союзників з більшою рішучістю.
Він звернув увагу на те, що, якщо виразити це простими словами, те, що трапилося, стало для Путіна "дипломатичним ударом". І що цікаво, цей "удар" відбувся у його рідному місті Казані.
Вадим Трюхан підкреслив, що, підводячи підсумки, слід зосередитися на важливому: попри те, що численні російські піарники будуть намагатися переконати не лише своїх співгромадян, а й міжнародну спільноту в тому, що Путін досяг значних дипломатичних успіхів, Україні варто зберігати спокій.
Політичний аналітик Світлана Кушнір підкреслила, що саміт БРІКС у Казані мав стати знаковим моментом для Путіна. Власне, він і став таким.
Світлана Кушнір звертає увагу на те, що, якщо розглядати ситуацію в її суті, ми усі спостерігаємо за практично фізичним поділом світу на сфери впливу. При цьому не можна ігнорувати, що на Казанський саміт прибув Китай, представленний Сі Цзіньпіном, що є яскравим свідченням того, з ким Росія співпрацюватиме в найближчі десятиліття.
Досліджуйте на порталі "Коментарі" -- чи може БРІКС стати альтернативою Заходу: Заява Моді.