ЦПД: у Харківській та Сумській областях вся прокурорська еліта отримує пенсії за статусом "інвалідів".
Як встановило попереднє розслідування громадського "Центру протидії корупції", фальшиву інвалідність з подальшою постійною виплатою пенсій мають прокурори не лише на Хмельниччині
Цю інформацію у своєму Telegram-каналі оприлюднив 19 жовтня 2024 року керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
"Ми розширили наше дослідження і проаналізували заступників керівників обласних прокуратур. В результаті вдалося виявити ще 25 прокурорів, які отримують пенсії. Зокрема, у Харківській та Сумській областях усі прокурори на чолі з місцевими прокуратурами мають пенсійні виплати. Оскільки середній вік цих осіб становить близько 45 років, ймовірно, що ці виплати пов'язані із (можливо, фіктивною) інвалідністю, а не з вислугою років", - підкреслив антикорупційний активіст.
Шабунін також згадує про інформацію, надану дніпровським розслідувачем Денисом Селіним, який повідомляє, що, крім Хмельниччини, "щонайменше 14 керівників обласних прокуратур отримують пенсії або за вислугу років, або через інвалідність". Зокрема, Селін зазначає, що керівник прокуратури Дніпропетровської області Сергій Біжко (народився у 1976 році) разом зі своїм заступником Валерієм Прихожановим (1974 року народження) та Михайлом Савенком (1984 року народження) вже протягом 2-3 років (тобто в середньому з початку повномасштабної агресії) отримують пенсії, не пов’язані із досягненням пенсійного віку.
На думку очільника "Центру протидії корупції", лише ці сорок керівників прокуратури "за попередній рік отримали більше 11 мільйонів гривень пенсій".
"І це тільки верхівка айсбергу. Бо є ціла купа керівників різноманітних департаментів та відділів. А ще є судді, поліція, ДБР, серед яких теж поширене це явище.Тому недивно, що керівники МСЕКів стали доларовими мільйонерами. Бо багато з тих, хто мав би контролювати їхню діяльність, самі скористались послугами МСЕК", - підсумував Шабунін.
Після того, як Державне бюро розслідувань виявило та затримало Тетяну Крупу, керівницю Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії, яка "заробляла" мільйони на ухилянтах, правоохоронці отримали доступ до списків її клієнтів, вилучених під час обшуків.
До речі, Олександр Крупа, син Тетяни Крупи, обіймав посаду керівника Головного управління Пенсійного фонду в Хмельницькому регіоні.
Головний редактор інформаційно-аналітичного порталу "ЦензорНет", Юрій Бутусов, звертаючись до своїх джерел, повідомив про наявність близько п’ятдесяти прокурорів з Хмельницької області, які мають статус інваліда II групи. Він представив список усіх них із зазначенням імен.
У підсумку керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник (теж начебто інвалід) звільнився з посади, а Офіс генерального прокурора України розпочав розслідування.