Чому Трамп має неприязнь до України?

Трамп неодноразово висловлює свої думки щодо України в інтерв'ю та публічних виступах, демонструючи при цьому постійну ворожість, яка спостерігається протягом багатьох років. Ця його позиція викликала значний інтерес серед американських журналістів і політичних експертів. Нещодавнє розслідування від New York Times надає детальний аналіз того, як виникло таке ставлення до України.

Початкова точка - 28 січня 2017 року. Трамп лише тиждень обіймає посаду президента. Він телефонує Путіну, першим порушує питання України, і... просить поради - дізнається думку Путіна про Україну! Просто вдумайтеся: президент США просить поради у російського диктатора щодо країни, з якою Росія вже три роки перебуває у стані війни!

Путін, звичайно, з задоволенням виголошує монолог про корупцію в Україні. Цей "експерт" у корупційних справах намагається вказати на українців... У той же день Трамп здійснив дзвінок до Німеччини, спілкуючись з Ангелою Меркель. Вона намагалася донести до нього, чому Америка і Європа підтримують Україну, наголошуючи на важливості продовження боротьби з російською агресією. Але Трамп раптово перервав бесіду, оскільки це вже не викликало в нього інтересу.

Наступний виток антиукраїнських настроїв був помічений у Трампа через рік, у лютому 2018-го. Тоді Путін публічно оголосив, що насправді не Росія, а Україна втручалася в американські вибори на боці одного кандидата (жіночої статі). Заява ця, як ми думаємо, прозвучала спеціально для Трампа...

Тут потрібно трохи розповісти про психологію Трампа і нагадати, що його перемога на виборах президента США стала великою несподіванкою. Усе пройшло чесно, але кілька наших розвідувальних управлінь почали говорити, що саме Росія втрутилася в американські вибори на боці Трампа. І з цим у нього є дві проблеми.

По-перше, він боїться розслідування (спецпрокурор Роберт Мюллер знайшов кілька контактів між працівниками компанії Трампа і російськими агентами). По-друге, його бісить, коли люди кажуть, що він переміг не сам.

Ось ще один аспект: він страждає від нарцисичного розладу особистості. Для ілюстрації цього наведу фразу з його недавнього виступу в Північній Кароліні: "Президент України знаходиться у нашій країні і робить образливі висловлювання на адресу вашого улюбленого президента, тобто мене"...

Таким чином, Путін висуває концепцію, що справжнім втручанням у вибори було не російське, а українське, яке нібито підтримувало Клінтон проти Трампа.

Оскільки для Трампа не має значення фактчекінг, а правда для нього означає те, що найбільше відповідає його інтересам у даний момент, він активно підхопив цю концепцію. Коли в травні 2018 року він зустрівся з Лавровим, він вже почав цікавитися стосунками між Україною та Гілларі Клінтон.

Пройшло ще кілька місяців, і Трамп проводить зустріч з Путіним у Гамбурзі. Він заявляє, що його адміністрація має намір надати Україні військову допомогу та запитує: "Як ти це сприймаєш?". Ситуація виглядає як поганий жарт. А російський "фахівець з корупції" знову стверджує, що Україна переповнена корупцією. Цього разу він також додає, що Росія має обов'язок захистити російськомовне населення на сході України від... "етнічних чисток".

Я можу запевнити, що якщо після цієї зустрічі у Трампа відбулася б пресконференція, він, напевно, просто б озвучив слова Путіна у відповідь на запитання про війну.

В результаті, влітку 2019 року Трамп самостійно зупинив пакет фінансової допомоги від Конгресу на суму $391 мільйон, з яких $250 мільйонів призначалося на військову підтримку. Ця ситуація може повторитися, оскільки Трамп фактично затримає допомогу для України з серпня 2023 року до квітня 2024 року.

До речі, прихильники Трампа, які підтримують Україну, продовжують стверджувати, що саме Трамп став тією особою, яка надала Україні "Джавеліни". Але насправді він лише дав дозвіл на їх продаж. Через власні переконання. У 2018 році було закуплено 37 установок і 210 ракет на загальну суму $47 мільйонів, проте з умовою, що їх не можна використовувати на Донбасі. Однак, якщо послухати прихильників Трампа, виглядає так, ніби Україна досі використовує ці "трампівські" "Джавеліни" у своїй боротьбі...

У своїй книзі "Війна" журналіст Боб Вудворд також розкриває деталі контактів між Трампом і Путіним. Він зазначає, що на початку пандемії COVID-19 Трамп таємно передав Путіну кілька тестувальних апаратів від компанії Abbott, які призначалися для виявлення вірусу. У той час, коли світ ще не знав, як ефективно протистояти пандемії, наявність таких апаратів була критично важливою, адже тестів не вистачало. Замість того, щоб використовувати ці машини в американських медичних закладах, їх було передано особисто Путіну, який сильно турбувався про можливість зараження.

Складно пояснити такий вчинок. Хіба що, можна сказати, що Трамп дуже любить Путіна, явно йому заздрить. Він хоче мати ту саму владу, що Путін у Росії... З огляду на те, що в таких лідерів мафіозне мислення, то це - жест: "Ми - свої люди. У нас усе за поняттями". А те, що в США помирають від ковіду, нібито взагалі не хвилювало...

Боб Вудворд зазначає, що навіть після свого виходу з Білого дому, Трамп таємно спілкувався з Путіним не менше ніж сім разів. Чи могли ці бесіди містити маніпуляції, які примушували його постійно повторювати: "Я закінчу війну за 24 години"?.. Можливо, те, що обмірковує Путін, є на думці і в Трампа.

Related posts