Чи блокує ТЦК мобільний зв'язок, аби військовозобов'язані не змогли зв'язатися: нардеп висловив свою думку.

Народний депутат Сергій Євтушок висловив думку в ефірі NewsLIVE, що у автобусах ТЦК можуть бути встановлені пристрої для радіоелектронної боротьби. Це свідчить про те, що військовозобов'язані, яких затримують, не мають можливості зв'язатися з іншими людьми.

Як стверджує народний депутат Сергій Євтушок, співробітники ТЦК могли встановити засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) у своїх транспортних засобах, щоб глушити сигнали мобільного зв'язку. Про це повідомляє ТСН.

В окремих автомобілях Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП) нібито були встановлені пристрої для радіоелектронної боротьби, які мають на меті блокувати мобільний зв'язок. Це, в свою чергу, ускладнює військовозобов'язаним, яких затримують, можливість зв’язатися з кимось. Таку інформацію оприлюднив народний депутат Сергій Євтушок в інтерв'ю ресурсу NewsLIVE. Він також зазначив, що вже отримано "безліч скарг" на цю ситуацію.

"Десь зупиняють, вмикають засоби РЕБ, щоб людина не могла нікуди зателефонувати. Силою затягують у "бусик" і везуть у ТЦК. Через дві-три години людина проходить військово-лікарську комісію і вранці вже перебуває на полігоні", -- сказав нардеп.

Як зазначив Євтушко, військовозобов'язаний не має можливості повідомити ані своїм близьким, ані адвокату про те, що з ним трапилося та де він знаходиться. У Київському міському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП) повідомили, що під час проведення заходів оповіщення в столиці ТЦК співпрацює з представниками поліції.

"Якщо будуть виявлені особи, які знаходяться у розшуку або не зареєстровані на військовому обліку, чи порушують його вимоги, поліцейські, керуючись своїми повноваженнями, можуть запропонувати їм проїхати до місцевого територіального центру комплектування та соціальної підтримки на службовому транспорті," -- зазначають у ТЦК.

У випадку, якщо особа чинитиме опір, працівники поліції мають повноваження затримати її та доставити до територіального центру комплектування на службовому транспорті.

"Тому інформацією про випадки встановлення засобів РЕБ на автомобілях поліції не володіємо. Утім засоби РЕБ можуть бути встановлені на деякі автомобілі, що перевозять особовий склад в інші місця дислокації або навчальні центри з метою збереження життя та здоров'я людей. Оскільки під час таких перевезень є ризик ураження транспортних засобів ворожими безпілотними літальними апаратами", -- додали в Київському ТЦК.

У заяві народного депутата також відсутні деталі щодо конкретних ТЦК і СП, про які йдеться, а також не зазначено, які саме типи РЕБ маються на увазі, зокрема стосовно Києва.

Щодо правомірності цих дій, адвокат Марина Бекало зазначила, що відповідно до діючого законодавства, посадові особи ТЦК та СП не мають повноважень на здійснення фізичного чи психологічного примусу, примусове затримання громадян і їх доставку до ТЦК та СП, а також на утримання в приміщеннях ТЦК та СП. Крім цього, їм заборонено вилучати особисті речі та документи, обмежувати зв'язок і використовувати спеціальні засоби впливу.

Повноваження на застосування фізичного впливу або спеціальних засобів мають тільки поліцейські і тільки в трьох випадках:

"Отже, будь-які насильницькі з боку ТЦК і СП, обмеження громадян у праві на зв'язок, примусове затримання, застосування спеціальних засобів виходять за межі їхніх повноважень та можуть бути кваліфіковані як перевищення службових повноважень, незаконне позбавлення волі або викрадення людини, що, звісно, матимуть кримінальні наслідки для посадовців ТЦК і СП", -- додала Марина Бекало.

Окрім цього, відповідно до діючих законодавчих норм, повноваження територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в аспекті сповіщення громадян про виклик обмежуються лише врученням повістки, яка повинна бути оформлена у відповідності до встановлених вимог.

Раніше ми повідомляли про інформацію, що ТЦК перешкоджають зв'язку під час затримання військовозобов'язаних. Чи так це насправді? Згідно з чутками, працівники військових комісаріатів нібито застосовують засоби радіоелектронної боротьби, щоб затримані не могли зв'язатися з родичами. Фокус вирішив розібратися в цій ситуації та дізнатися, наскільки такі дії є законними.

Related posts