Чи справді Росія має намір закінчити війну до 2026 року, і які чинники можуть вплинути на це? В аналітичному звіті ISW розглядається прогноз Буданова.

Експерти Інституту вивчення війни дослідили прогноз керівника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова щодо можливого наміру Росії закінчити війну до 2026 року.

Вони представили своє бачення у свіжому звіті Інституту вивчення війни, повідомляє NV, згідно з інформацією UAINFO.org.

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) прокоментували заяву Кирила Буданова, в якій він зазначив, що Росія, ймовірно, бажає досягти вирішальної перемоги в Україні до 2026 року. Це пов'язано з тим, що до цього часу можуть виникнути серйозні середньо- та довгострокові економічні труднощі, а також проблеми у формуванні збройних сил РФ, які значно ускладнять здатність Росії підтримувати свою військову кампанію проти України.

15 вересня, в рамках 20-ї Ялтинської європейської стратегії, що проходила в Києві, Буданов поділився кількома важливими ідеями під час обговорень:

Ознайомтеся також: Ключові моменти осені: Дикий висловив свої прогнози щодо завершення війни.

В оцінці Буданова також міститься непряма вказівка на те, що західні країни, ймовірно, продовжать підтримувати Україну на існуючому рівні протягом найближчих одного-двох років, зазначають експерти ISW. Вони підкреслюють, що залишається невідомим, які кроки може зробити Путін до 2026 року та наскільки ефективними будуть його зусилля щодо пом'якшення наслідків війни проти України, зокрема завдяки співпраці з іноземними партнерами, такими як Іран, Північна Корея та Китай.

ISW вважає, що Путін не має наміру оголошувати нову, навіть часткову мобілізацію, оскільки боїться можливого невдоволення серед населення Росії. Аналітики припускають, що він, скоріш за все, буде давати розпорядження Міністерству оборони продовжувати заходи з прихованої мобілізації, поки ці ініціативи не почнуть істотно відставати від оперативних потреб російських військ в Україні.

Читайте також: Росія хоче завершити війну в Україні: Буданов назвав рік

Аналітики Інституту також підкреслюють, що Путін зберігає можливість оголосити ще один раунд мобілізації (як він зробив це восени 2022 року) навіть попри своє бажання уникнути цього. ISW продовжує оцінювати, що наразі Кремль не бажає йти на зниження інтенсивності бойових операцій російських військ в Україні, оскільки Кремль вважає "стратегічним імперативом" збереження ініціативи на полі бою за армією РФ. Водночас залишається незрозумілим, чи відповість Путін новим етапом мобілізації, якщо зіткнеться з новою кризою, схожою (або навіть гіршою) за кризу [дефіциту військової сили] восени 2022 року. Адже протягом двох років відтоді Росія зміцнила свої зусилля з формування збройних сил, міжнародні військові зв'язки та інвестиції у військову економіку -- і, ймовірно, цей процес продовжуватиметься до 2026 року.

Утім, Росія, ймовірно, зіткнеться з дедалі більшими проблемами у виробництві та закупівлі обладнання та матеріалів, необхідних для її війни проти України. Тож Кремль, імовірно, дедалі більше покладатиметься на іноземних партнерів, щоб закрити ці свої потреби. Щоб підтримувати темп своїх наступальних операцій в Україні, армія РФ значною мірою покладається на "розконсервовані" запаси зброї та військової техніки радянських часів, зокрема бронетехніки. Тож якщо РФ має намір підтримувати поточний темп операцій у середньо- та довгостроковій перспективі, російському уряду, ймовірно, доведеться продовжити мобілізацію російської економіки та оборонної промисловості та додатково інвестувати в розбудову її потенціалу. Наразі Росія виснажує свої обмежені радянські запаси, але поки незрозуміло, чи зможе російська оборонна промисловість виробляти достатньо техніки, щоб витримати високий рівень втрат обладнання, яких зазнає армія РФ в Україні, навіть за умови подальшої економічної мобілізації. Раніше ISW оцінював, що зусилля Росії щодо розширення свого ОПК навряд чи будуть стійкими в середньо- та довгостроковій перспективі - зокрема через очікувану нестачу робочої сили та вплив західних санкцій. Путін 4 квітня визнав, що Росія відчуватиме високий попит на людські ресурси і зіткнеться з нестачею робочої сили в найближчі роки. А 24 грудня 2023 року прокремлівське видання Известия повідомило, що нестача робочої сили в Росії, частково спричинена війною в Україні, досягла 4,8 мільйона людей у 2023 році та, ймовірно, погіршуватиме здатність Росії посилювати оборонну промисловість.

Related posts