Це сталося вперше в історії космічного туризму: астронавти місії Polaris Dawn зробили важливий крок у нову еру.

Комерційна місія Polaris Dawn, здійснена SpaceX Ілона Маска увійшла в історію. Двоє з чотирьох учасників ініціативи (Джаред Айзекман і Сара Джилліс) здійснили перший приватний вихід у відкритий космос. Те, що раніше було зарезервовано лише для астронавтів національних і міжнародних агентств, таких як NASA та ESA, стало доступним для космічних туристів.

Космічні мандрівники вперше здійснили вихід у відкритий космос. Зображення з публічних джерел.

Двоє членів екіпажу космічного корабля Crew Dragon, запущеного SpaceX, зробили історичний комерційний вихід у відкритий космос у межах місії Polaris Dawn. Вперше у космос вийшли непрофесійні астронавти -- мільярдер Джаред Айзекман та інженер SpaceX Сара Джилліс.

Процес виходу тривав приблизно дві години на висоті понад 700 км над поверхнею Землі. Для реалізації цього завдання космічний корабель Crew Dragon був розгерметизований, а члени екіпажу скористалися скафандрами, створеними компанією SpaceX. До складу екіпажу місії входили також пілот Скотт Потіт та медичний спеціаліст Анна Менон.

Програма Polaris була офіційно представлена у 2022 році генеральним директором Shift4 Payments Джаредом Айзеком. Це відбулося всього за кілька місяців після того, як він відзначив успіх першої повністю приватної місії Inspiration4, яку він фінансував. У деякому сенсі, Polaris є продовженням цієї ініціативи, а Polaris Dawn – перший із трьох запланованих пілотованих польотів.

Крім виходу у відкритий космос, команда проведе 36 наукових експериментів та досліджень, які реалізуються у співпраці з 31 партнерською установою. Ці дослідження спрямовані на поліпшення здоров'я людей як на Землі, так і під час тривалих космічних місій. Також в рамках програми буде перевірено лазерний зв'язок Starlink у космічному середовищі.

Раніше сайт "Коментарі" інформував про вражаючу знахідку на Марсі, яка справила неабияке враження на науковців. Вони були переконані, що такого відкриття на червоній планеті не могло бути.

Також "Коментарі" писали про те, що перша пісня, яка пролунала в космосі була українська.

Related posts