Фінансова підтримка в 2025 році, нові напрямки співпраці. Підсумки робочої поїздки делегації Міністерства фінансів на Щорічні збори Міжнародного валютного фонду та Світового банку.

З 21 по 26 жовтня команда Міністерства фінансів України під керівництвом міністра Сергія Марченка відвідала Щорічні збори Міжнародного валютного фонду та Світового банку. Цю інформацію повідомив пресцентр Урядового порталу.

За шість днів робочого візиту делегація Мінфіну провела понад 70 зустрічей з міжнародними фінансовими лідерами: з міністрами фінансів країн G7, Європейського Союзу, ключових партнерів регіону Азія, керівництвом Міжнародного валютного фонду, Світового банку, Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Крім того, Міністр фінансів зробив виступ на зустрічі фінансового блоку G7, а також взяв участь у круглому столі міністрів, присвяченому підтримці України.

У центрі уваги знаходилися:

Усі партнери наголошували на готовності посилювати співпрацю з Україною, що також підтверджується вагомими досягненнями у мобілізації допомоги на наступний рік.

До завершення цього року Міністерство фінансів України прогнозує отримання понад 15 мільярдів доларів США у вигляді зовнішнього фінансування. Наші партнери запевнили, що нададуть всебічну підтримку в повному обсязі.

Під час зустрічей з керівниками міністерств фінансів країн Європейського Союзу було підкреслено успіхи України в рамках Плану для Ukraine Facility. У наступному році цей інструмент пропонує бюджетну підтримку в розмірі 12,5 млрд євро.

Міжнародний валютний фонд змінив розклад виплат на 2025 рік, підвищивши обсяги фінансування для України з 1,8 мільярда доларів до 2,7 мільярда доларів.

Країни G7 продемонстрували єдність у питанні використання прибутків від заморожених активів рф на користь України. Очікується, що кошти будуть доступні вже з перших днів 2025 року.

У Вашингтоні Сергій Марченко та міністр фінансів США Джанет Єллен підписали спільну угоду, що засвідчує домовленість про виділення Україні 20 мільярдів доларів у рамках програми ERA. Окрім цього, канцлер казначейства Великої Британії Рейчел Рівз оголосила про ініціативу залучення 2,26 мільярда фунтів стерлінгів (еквівалентно 3 мільярдам доларів США) для реалізації цього механізму.

Найближчим часом очікується фінальне рішення всіх країн G7.

Реалізацію спільних проектів та створення нових було обговорено з лідерами Світового банку, ЄІБ, ЄБРР. Обсяг портфеля спільних проектів із цими інституціями є найбільшим за всі роки співпраці. Підтримка у ключових секторах економіки України буде розширюватися.

Спільно з Світовим банком триває інтенсивна діяльність щодо запуску до завершення року двох нових ініціатив: "Ініціатива стійкого, інклюзивного та сталого підприємництва" (RISE) та "Підтримка відновлення через ефективне фіскальне управління" (SURGE).

Related posts