Auchan оголосив про продаж своєї російської дочірньої компанії: бренд вирішив вийти з ринку РФ.
Вказується, що це рішення було прийняте під впливом санкційного тиску.
Після майже трьох років повномасштабного збройного конфлікту між Російською Федерацією та Україною, а також унаслідок введення санкцій, французький гіпермаркет "Ашан" вирішив вийти з ринку країни-агресора. Компанія знайшла двох нових власників, які виявили інтерес до її російського підрозділу.
Журнал Le Figaro повідомляє, що розташована на півночі Франції роздрібна мережа, що належить родині Мюльєзів, наполегливо відмовлялася покидати Росію, на яку вона сподівалася протягом двох десятиліть. Офіційна позиція полягала в тому, що це рішення було прийнято, щоб "не завдавати шкоди місцевим жителям", але насправді компанія розглядала РФ як один з ключових ринків для свого розвитку, поряд із Китаєм.
Нещодавно стало очевидно, що діяльність Auchan в Росії стала неможливою через 18 пакетів санкцій, запроваджених ЄС. У зв'язку з цим сім'я Мюльєз ухвалила рішення залишити країну. Відомо, що група Auchan розглядає двох можливих покупців для свого бізнесу.
"На відміну від інших європейських дистриб'юторів, які діють менш обережно, "Ашан" суворо дотримується всіх санкцій, введених проти Росії, дотримуючись кожного пункту. Компанія не вкладає жодної гривні. Це створює для неї значні труднощі в порівнянні з місцевими ритейлерами, що належать російським олігархам, які не мають можливості використовувати свої кошти інакше, як лише для інвестицій у власний бізнес", - зазначається у повідомленні компанії.
Водночас російські пропагандисти стверджують, що компанія "Ашан" не йде з Росії, а інформація в ЗМІ - лише чутки.
У січні "Ашан" викрили у фінансуванні російських окупантів. Як стало відомо з матеріалів журналістського розслідування, працівники російського офісу компанії закуповували військовим продукти харчування, спальники і навіть цигарки. Ці поставки адміністрація російського "Ашана" проводила як "гуманітарну допомогу" людям Донбасу.
Мережа категорично заперечує всі звинувачення, але при цьому не має наміру покидати російський ринок. НАЗК включило компанію до переліку спонсорів міжнародного тероризму. В Україні "Ашан" продовжує свою діяльність, проте через негативний імідж французької "матері" та російської "сестри" зазнав значних фінансових втрат.