Удар по Москві: які об'єкти стали мішенню для українських дронів
Вночі 10 вересня низка російських регіонів опинилася під атакою дронів, найбільше постраждало Підмосковʼя. Фокус з'ясував, ймовірні цілі атаки та її наслідки.
У ніч з 9 на 10 вересня кілька регіонів Росії стали мішенню для масованих атак безпілотників. Російські офіційні особи стверджують, що ці дрони належать Україні, однак Київ поки що не підтвердив цю інформацію. Найбільше безпілотників було націлено на Брянську область, але значні руйнування також сталися в Підмосков'ї, зокрема в місті Раменське.
У Міноборони РФ заявили, що вночі 10 вересня українські військові нібито атакували низку російських областей за допомогою безпілотних літальних апаратів. Зокрема, у ворожому оборонному відомстві наголошують про знищення та перехоплення 144 українських БПЛА:
У російських ЗМІ повідомили, що перші відомості про можливе відбиття атаки безпілотників у Люберцях Московської області з'явилися приблизно о 2:32 за місцевим часом. Через 24 хвилини стало відомо про знищення ще двох БПЛА в Раменському, а через 23 хвилини – про ліквідацію чотирьох дронів у Подольську. Згодом три безпілотники були збиті в Домодєдово та Раменському.
Крім цього, о 4:38 у Раменському нібито було знищено ще два українські дрони, їхні уламки впали на житлову багатоповерхівку на Спортивному проїзді. В результаті чого виникла пожежа. Також пошкодженні зазнав будинок на Високовольтній вулиці, внаслідок чого є загибла жінка та постраждалі люди. Ще пізніше два дрони нібито були знищені знову в Раменському та Коломні.
Російські журналісти зауважили, що БПЛА також атакували підмосковну Каширу. Зокрема, уламки впали на вулицях Горського та Лугової. За інформацією місцевої влади, уламки пошкодили скління дошкільного відділення та житлового будинку на території приватного сектору, ніхто з людей не постраждав.
Військовий аналітик, колишній представник Генерального штабу та полковник Збройних Сил України Владислав Селезньов поділився з Фокусом інформацією про нічну атаку безпілотників на територію Росії. За його словами, ця операція була масовою і частково координованою. Експерт вважає, що удар міг бути націлений на Жуковський аеродром, який розташований між Жуковським і Раменським.
"Я вважаю, що атака була націлена на аеропорт Жуковський. Це міжнародний аеропорт, який функціонує в двох напрямках: тут здійснюють рейси як цивільні літаки, так і військова авіація. Отже, на мою думку, це має велике значення," – зазначив Владислав Селезньов.
Він підкреслив, що основна проблема полягає в наявності в Росії потужної системи протиповітряної оборони поблизу Москви, через що більшість українських безпілотників була нейтралізована. Також він зазначив, що атака була орієнтована на військові об'єкти.
"У контексті боротьби з ворожими системами РЕБ та ППО деякі дрони влучили в житлові будівлі... але це не ми ініціювали цю війну. Наша мета ясна – ми повинні знищити військовий потенціал супротивника, саме на це орієнтована наша робота," – підкреслив Селезньов.
Головний редактор видання Defense Express Олег Катков повідомив Фокусу, що навколо Москви, а саме на півдні, розташовано багато військових обʼєктів. Зокрема, й у районі Раменського. Також він нагадав, що 21 серпня Україна атакували російські обʼєкти в районі аеропорту "Остаф'єво" (близько 60 кілометрів від Раменського, -- ред.).
Щоб зрозуміти ситуацію, цей район можна уявити як трикутник розміром приблизно 40 кілометрів на південь від Москви. Тут розташована величезна кількість військових об'єктів — їхня кількість справді вражаюча. Я навіть не можу назвати усі, але серед них є численні центри радіотехнічної розвідки, пункти екстрагічної комунікації, зони протиракетної оборони Москви, а також запасні командні пункти для армій, дивізій і військового округу, -- зазначив Олег Катков.
Він підкреслив, що в Московській області знаходиться численна кількість військових установ, тому стверджувати, що саме Україна здійснила атаку в ніч на 10 вересня, неможливо.
Нагадуємо, що в російських ЗМІ з'явилася інформація про можливу атаку українських дронів "Лютий" на Підмосков'я в ніч на 10 вересня. Ці безпілотники здатні долати відстань приблизно до тисячі кілометрів і несуть бойове навантаження до 50 кілограмів вибухових речовин.
9 вересня в засобах масової інформації з'явилася інформація, що Нідерланди надали Україні можливість завдавати удари по глибоким позиціям Російської Федерації з використанням української зброї. Міністр оборони Рубен Брекельманс підкреслив, що Київ має право на захист своїх інтересів.