Астрономи не виявили жодних ознак інопланетних сигналів у системі TRAPPIST-1.
Учасники проекту SETI провели сканування зоряної системи TRAPPIST-1 в надії виявити радіопередачі з інших світів. Проте вони не змогли зафіксувати жодних сигналів, які б вказували на техногенне походження.
Більшість досліджень, спрямованих на виявлення позаземних цивілізацій, базується на ідеї, що інопланетяни свідомо прагнутимуть продемонструвати свою присутність, використовуючи щось на кшталт маяків. Проте, коли мова йде про випадкові сигнали, які не призначені для міжзоряної комунікації, ситуація стає значно більш складною. Наприклад, пристрої, що застосовуються в програмі SETI, мають визначений поріг чутливості, який перевищує ту мінімальну потужність сигналу, що її людство наразі ненавмисно відправляє в космос.
Група дослідників із SETI вирішила перевірити одну з можливих стратегій пошуку, що дає змогу знайти випадкові сигнали з використанням уже наявних технологій. Вона заснована на припущенні, що навіть якщо в зоряній системі є кілька населених планет, то ми можемо зафіксувати їхні розмови одна з одною, коли передавач і приймач вирівняні по одній лінії з Землею. У таких випадках сигнали можуть "просочуватися" із системи і бути вловлені нашими радіотелескопами.
Астрономи вирішили дослідити червоний карлик TRAPPIST-1, який знаходиться на відстані 41 світлового року від нашої зірки. Ця зірка знаменита тим, що має сім кам'янистих екзопланет, три з яких розташовані в зоні, придатній для життя.
Для здійснення пошуків сигналів від інопланетян була задіяна радіообсерваторія ATA, яка нещодавно пройшла процес модернізації. Протягом 28 годин команда дослідників ретельно сканувала широкий спектр частот у пошуках вузькосмугових сигналів, які можуть свідчити про існування позаземних технологій. Після фільтрації мільйонів можливих сигналів, вчені відібрали близько 11 тисяч кандидатів для подальшого детального вивчення. З них 2264 сигнали були зафіксовані під час прогнозованого періоду вирівнювання екзопланет.
Подальший аналіз показав, що жоден із цих сигналів не мав техногенного походження. Однак хоча пошуки й не були успішними, за словами вчених вони отримали цінний досвід пошуків. Він знайде застосування після введення в дію нових, потужніших обсерваторій.
Не так давно ми ділилися історією про те, як жителі американського Лексінгтона вирішили запросити прибульців з системи TRAPPIST-1 завітати на нашу планету та насолодитися бокалом бурбону.