5 методів лікування кон'юнктивіту, які сприяють швидшому відновленню зору

Кон'юнктивіт – це запалення кон'юнктиви, тонкого шару, що покриває передню частину ока та внутрішню поверхню повік. Ця мембрана виконує важливу функцію зволоження ока під час моргання та забезпечує захист від мікробів і різноманітних подразників.

Віруси, бактерії та подразники навколишнього середовища можуть спричинити набряк або запалення кон'юнктиви. Оскільки в очному яблуці розташована мережа кровоносних судин, це подразнення призводить до того, що біла частина ока стає рожевою або червоною.

Ви можете також спостерігати такі ознаки, як:

Хоча кон'юнктивіт може бути досить дратівливим, це поширена проблема, яка щорічно торкається мільйонів людей. На щастя, у більшості випадків він проходить без спеціального лікування, хоча препарати для полегшення симптомів можуть прискорити процес одужання.

1. Застосовуйте штучні сльози.

Оптимальний метод боротьби з алергічним кон'юнктивітом полягає в усуненні алергену. Однак це не завжди реалістично, особливо під час пікових сезонів алергії. Коли контакту з подразниками уникнути неможливо, варто звернутися до штучних сліз, які забезпечують додатковий захист. Ці спеціалізовані краплі на основі гіалуронової кислоти найкраще зберігати в холодильнику для досягнення максимального ефекту.

2. Прочистіть свої вентилятори

Виділіть 10 хвилин для очищення лопатей стельових вентиляторів, коробкових вентиляторів або віконних кондиціонерів у вашій оселі – це розумний підхід до профілактики кон'юнктивіту.

Річ у тому, що ці пристрої можуть бути прихованим тригером алергічного кон'юнктивіту, оскільки леза мають тенденцію збирати пил, лупу та пилок, а потім поширювати їх у повітрі.

3. Випробуйте краплі для очей, які допоможуть усунути свербіж.

Проти алергічного кон'юнктивіту безрецептурні очні краплі дуже добре працюють. Вони можуть забезпечити ефективне полегшення, оскільки вони діють як антигістамінні препарати та стабілізатори тучних клітин.

Це свідчить про те, що вони не лише зменшують прояви алергії, пов'язані з гістаміном, а й сприяють зменшенню його виробництва тучними клітинами в організмі.

4. Прохолодний компрес

Вірусна інфекція обов'язково мине, але поки триває цей процес, ви можете зменшити набряк і уникнути додаткового подразнення, використовуючи холодний компрес.

Саме вони можуть допомогти полегшити симптоми. Рекомендується їх прикладати до очей чотири-п'ять разів на день на кілька хвилин за раз.

5. Догляд за очима

Якщо інфекційний кон'юнктивіт переходить з одного ока на інше, процес одужання може затягнутися.

Регулярно мийте руки з милом і водою. По можливості, намагайтеся не торкатися до очей. Уникайте спільного використання рушників, подушок, косметичних засобів та інших предметів, які можуть контактувати з очима. Часто очищайте поверхні, що піддаються частому дотику, такі як стільниці та ручки дверей. У період кон'юнктивіту не використовуйте контактні лінзи або косметику, оскільки в них можуть бути віруси, бактерії та алергени. Якщо ви користувалися косметикою під час зараження очей, краще її викинути і придбати нову.

Related posts